Jak se dopravit do Švédska?


Švédsko je členem skupiny Evropské unie takže zde můžete vycestovat z ČR pouze s občanským průkazem.

Doprava do švédska může být uskutečněna 4 mi způsoby:


1.Letadlem

V Švédsku jsou čtyři hlavní letiště: kam s letadlem můžete přistát a to: Stockholm Arlanda, Göteborg Landvetter ,Kodaň Kastrup (Dánsko).
Menší letiště:Stockholm Skavsta, Stockholm Västerĺs, Göteborg City Airport, Malmö-Sturup

2.Vlakem

Do Švédska se můžete vlakem dostat z Dánska či Německa
Vlaky jezdí z Kodaňě do Malmö každých 20 minut, a náklady jsou jen asi 85 SEK (212,5 Kč). Vlak jede přes velkolepý most Öresund a dopraví vás do Švédska za méně než 30 minut.
Vlaky z Německa jezdí z Berlína do Malmö vlakem “Berlin Night Express”. Existuje rovněž několik vlaků denně z Hamburku do Kodaně a noční vlaky z Mnichova, Basileji, Kolíně nad Rýnem a Amsterodamu do Kodaně.

3.Autobusem

Autobusem se můžete dostat do Švédska pomocí různých cestovních agentur v ČR na internetu jich najdete velké množství a některé jezdí za velmi výhodné ceny. Problém pro někoho může být delší doba cesty a ne příliš velky komfort v autobuse např. narozdíl od Letadla, Vlaku nebo Lodi. Autobus může jet po mostu Öresund nebo jej může do Švédska dopravit trajekt.

4.Švédsko trajektyDo švédska se můžete dostat z mnoha destinací. Záleží kam chcete jet. Do stockholmu je to nejvýhodnější a nejkratší trajektem z Polska konkrétně z Gdaňsku.
Trajekty jezdí z těchto zemí:
Belgie, Dánsko, Německo, Polsko

5.Automobilem

Pro automobil platí to stejné co pro autobusy, buďto se dá do Švédska dostat po mostu Öresund nebo trajektem z mnoha destinací.

Online hry | Filmy online | Bazina.cz | Hry Bažina.cz | Levnepotraviny.cz | Zpetneodkazy.com | mLink.cz » batoh